Výhody a nevýhody online her nasmartphonu

V telefonu velkého procenta lidí byste našli aspoň jednu herní aplikaci. Čas od času se každý potřebuje zabavit – třeba ve frontě na poště nebo u lékaře, případně potřebuje zabavit své děti. Hru, která ho bude bavit, si přitom snadno vybere každý. Obchody s aplikacemi jsou plné aplikací zdarma i těch placených, navíc si kdykoliv můžete otevřít nějakou online hru přes prohlížeč.

Jsou lepší online hry, nebo raději ty, co si pěkně stáhnete do telefonu a můžete je hrát i offline? Obě skupiny samozřejmě mají své výhody a nevýhody. Pojďme se na to podívat z hlediska online her.

Výhody? Hrát online je prostě zábavnější

Dnešní globální svět je propojený. Lidé jsou zvyklí spolu komunikovat, dělit se o úspěchy i prohry a soupeřit mezi sebou. Tohle všechno je při hraní online možné. Téměř každá hra má nějaký žebříček, umožňuje sdílení na sociální sítě nebo hraní proti vybranému soupeři. A s těmi žebříčky souvisí i další výhoda.

Budete-li hrát online, máte občas šanci i něco vyhrát. Třeba se vám podaří vyhrát nějaký turnaj, nebo vás o pár stovek či tisíc obohatí  internet casino. Kdybyste hráli offline, nic takového by se vám přihodit nemohlo.

Nevýhody? Potřebujete připojení k internetu

Hlavní nevýhodou online her je nutnost mít připojení k internetu. Dokud sedíte doma na pohovce a jste připojení na wifi, o nic nejde. Horší je to například v již zmiňovaných situacích, kdy sedíte na poště či u lékaře a wifi není. Za největší žrouty mobilních dat jsou považovány sociální sítě, nicméně líbivá herní grafika je na tom dost podobně. Mohlo by se snadno stát, že si vyčerpáte limit na celý měsíc.

Další nevýhodou může být malý displej. Je spousta her, které jsou skvělé, pokud je hrajete na počítači, případně na tabletu, ale na malé obrazovce telefonu už tak úžasné nejsou. Kliknout přesně na místo, kam chcete, může být obtížné. A ani tu povedenou grafiku si tolik neužijete.

TIP: E-sports web

Jaký je tedy konečný verdikt? Jestliže víte, že si občas rádi něco zahrajete, kombinujte online hry s těmi offline. Doma s připojením na wifi si můžete užívat zábavné online hry, v místech, kde se musíte spoléhat na své mobilní datové připojení, pak oceníte i nějakou jednoduchou offline hru. Můžete se podívat třeba na tipy na 53 her, které nevyžadují online připojeníVyhledat server

: Vyhledat server

Nepřehlédněte

21.2 2017 Zdravím vás, som nový správca databáze. Databáza CS:1.6 optimalizovaná servery, ktoré nespĺňajú podmienky boli vymazané.

Nejčastější chyby kterých se dopouštíte při přidávání herních serverů do databáze nonsteam.cz