Výhody a nevýhody Steam a Non-Steam verze Counter Strike

Counter Strike je tu s námi bezmála dvacet let a za tu dobu hra doznala značných vylepšení. Postupně vyšly novější a novější verze, jako Counter Strike: Source, která běžela na engine pro Half-Life 2, který se jmenoval nepřekvapivě právě Source, tak právě obrovsky populární Counter Strike: Global Offensive, zkráceně CS:GO. Na původní verzi Counter Strike ve verzi 1.6, která přinesla jak vylepšenou grafiku, tak nové předměty. Tato verze, přestože vyšla v roce 2003, je dodnes takřka dokonalá a mnoho hráčů na ní nedá dopustit. Hru je možné hrát jak oficiálně na platformě Steam, tak na non-steam serverech. Jaké jsou výhody a nevýhody oficiální a neoficiální verze?

Non-Steam verze Counter Strike je zdarma i v přenosné verzi

Přestože se Counter Strike blíží dvěma dekádám od svého vzniku, hra stále stojí na Steamu €9,99, tedy něco kolem 250 korun. Pro fajnšmekry bylo možné platit i pomocí Bitcoinu dle aktuálního kurzu. Hra je sice opravdová pecka, na druhou stranu je za tyto peníze možné koupit i zbrusu nové kousky. Jednou z největších výhod non-steam verze je právě fakt, že je prostě zadarmo.

Další výhodou je možnost hraní i bez internetového připojení s možností nosit si neoficiální verzi třeba na USB. Hru už ani není potřeba instalovat a jednoduše jí zapnete a zahrajete si s kamarády i bez internetu po LANce.

To u Steam verze nejde, protože k spuštění hry je potřeba připojení k internetu. To sice dnes není žádný větší problém, ale menší komplikace by to stále být mohla. Pro hraní online her po internetu je samozřejmě potřeba být připojený neustále.

Steam verze je vždy aktuální a najde se dostatek hráčů

Kde ovšem oficiální verze vede je ve faktu, že není potřeba hledat správnou verzi hry. Steam vždy hru aktualizuje automaticky na nejnovější verzi a odpadají tak starosti s hledáním té oné verze, která funguje

Stejně tak je mnohem snazší vyhledat soupeře. Těch je prostě na oficiálních serverech víc a vždycky najdete mapu, kterou chcete hrát.

Je tedy čistě na vás, kterou verzi zvolíte, oboje mají své pro a proti. Komu nevadí si zaplatit pár stovek a raději hraje sám po internetu, je pro něj Steam oficiální verze naprosto ideálním řešením. Kdo chce hrát s kamarády v jedné místnosti a nechce zařizovat připojení pro více počítačů, je pro něj ideální non-steam verze. Navíc je zdarma a za ušetřené peníze si koupíte třeba los Šťastných Deset.Vyhledat server

: Vyhledat server

Nepřehlédněte

21.2 2017 Zdravím vás, som nový správca databáze. Databáza CS:1.6 optimalizovaná servery, ktoré nespĺňajú podmienky boli vymazané.

Nejčastější chyby kterých se dopouštíte při přidávání herních serverů do databáze nonsteam.cz